Oprávnenie užívateľov - bije sa s Oprávnenie skupín

Podpora pre phpBB 3

Moderátor: Podpora

Oprávnenie užívateľov - bije sa s Oprávnenie skupín

Poslaťod cl.f1 » Štv Jan 12, 2012 1:35 am

Ahojte, mám takýto problém, že Oprávnenie užívateľov sa bije s Oprávnením skupín ... keď si dám ACP -> Oprávnenia -> Zobraziť oprávnenia založené na užívateľoch - tak tam v ľavom hornom okne s názvom "Spravovať užívateľov" mám pár užívateľov. Keď si pozriem ich oprávnenia, tak ich majú iné ako by mali mať podľa tej skupiny, v ktorej sú zaradený, napr. užívateľ "Peter" je v skupine "Veterán fóra", táto skupina má nastavenú možnosť "Môže vypnúť cenzúru slov" na "Nie", no keď si pozriem oprávnenia užívateľa "Peter" (ciest je viacero, tak napr. Užívatelia a skupiny -> Spravovať užívateľov -> vyberiem užívateľa -> Oprávnenie), tak v odseku "Užívateľské oprávnenia" má nastavenú možnosť "Môže vypnúť cenzúru slov" na "Áno". Otázka je prečo to nie je nastavené tak ako je to v tej skupine v ktorej je zaradený?? užívatelia, ktorý nie sú uvedený v ACP -> Oprávnenia -> Zobraziť oprávnenia založené na užívateľoch - v ľavom hornom okne s názvom "Spravovať užívateľov" to majú nastavené rovnako ako v skupine, v ktorej sú zaradený.

Môj odhad je taký, že niekto (prístup do administrácie máme viacerý) upravil oprávnenia týchto užívateľov ručne priamo v ich účte a preto sa ich oprávnenia líšia od tých skupinových. No ja by som potreboval docieliť zase to, aby keď sa zmenia oprávnenia v skupine "Veterán fóra" aby sa zmenili tie oprávnenia aj u užívateľa "Peter", tak ako to má normálne byť pri členoch skupiny. Fórum je verzie 3.0.7-PL1 (a nerád by som ho aktualizovával, keďže mám tam použitú jednu funkciu - Advanced Poll Voters, ktorá funguje po túto verziu a ešte mám vlastný vzhľad fóra a neviem či by nebol po aktualizácii na novšiu verziu s tým problém). Viete mi s tým prosím niekto pomôcť? :)
cl.f1
Návštevník
Návštevník

Re: Oprávnenie užívateľov - bije sa s Oprávnenie skupín

Poslaťod Welwet » Štv Jan 12, 2012 9:43 am

Pozri si admin logy, ktory admin co menil. Nikdy som to netestoval, ale skromne si myslim, ze opravnenia uzivatelov su nadradene opravneniam skupin. K tomu musim este povedat, ze cele phpBB s tymito opravneniami je velmi chaoticke a vyznat sa v tom je niekedy umenie.
Welwet
Administrátor
Administrátor

Re: Oprávnenie užívateľov - bije sa s Oprávnenie skupín

Poslaťod marpo22 » Uto Jan 17, 2012 12:28 pm

tak to súhlasím s Welwetom ..

poprípade môžeš použiť STK, kde premažeš oprávnenia ( duplicitné atď ) .. mne to pomohlo už niekoľko krát :)
Obrázok užívateľa
marpo22
Pokročilý
Pokročilý

Späť na Podpora (phpBB 3)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

vladstudio
TOPlist TOPlist

Valid XHTML 1.0 Strict [Valid Atom 1.0]

* Štúrovo ubytovanie *