Inštalácia extensions(rozšírení)

Užívateľov profilový obrázok
ansysko
Administrátor
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 8. Januára 2016, 21:44
Kontaktovať užívateľa:

Inštalácia extensions(rozšírení)

Príspevok od užívateľa ansysko » 28. Januára 2016, 22:03

Inštalácia rozšírenia


Rozšírenia sú balíčky na stiahnutie, ktoré môžu byť nainštalované na phpBB a pridávajú nové funkcie. Rozšírenia sú nástupcom módov v phpBB verzie 3.0 a sú obrovským zlepšením. S rozšíreniami, sa už nemusí meniť ani jediný riadok kódu v phpBB. Rozšírenia sa jednoducho nahrajú na ftp Vášho fóra a povolia sa v ACP. Aktualizácie, zakázanie a odstránenie rozšírenie je rovnako ľahké.


Inštalácia rozšírenia


Vnútri adresára phpBB je zložka "ext".


Obrázok




To je miesto, kde sú uložené všetky rozšírenia. Každé rozšírenie nasleduje rovnakú hierarchiu zložiek, v ktorých sú rozšírenia zoskupené do priečinkov podľa názvu autora. Ak ste si stiahli rozšírenie s názvom "foobar" od autora "Acme", potom by malo byť nahrané do "ext /acme/ foobar". Akékoľvek iné prípony vytvorené autorom "Acme", by tiež boli uložené v "ext /acme/".


Napríklad:
Obrázok



1. Stiahnuť si a rozbaľiť
Potom, ako ste si stiahli rozšírenie, budete ho musieť rozbaliť vo Vašom počítači, pretože rozšírenia sú zvyčajne k dispozícii v komprimovanom "zip" formáte.

V systéme Windows si rozbalíte rozšírenie dvojklikom zo zobrazenia Prieskumníka Windows (napríklad, ak ste si stiahli rozšírenie do priečinka Dokumenty, mali by ste otvoriť zložku Dokumenty a dvakrát kliknúť na súbor). Pokračujte kliknutím na tlačidlo "Rozbaliť všetky súbory" v adresnom riadku (Windows Vista, 7 a 8), alebo v ponuke Úlohy zložky (Windows XP) v okne Prieskumníka a postupujte podľa pokynov.

Na Mac zip súbory sú automaticky dekomprimované po stiahnutí a na Safari (toto nastavenie je možné vypnúť "Otvorte bezpečné súbory" v predvoľbách Safari) a je prístupná v zozname na stiahnutie.


[warning]Poznámka:
Odporúča sa inštalovať iba rozšírenia z databázy phpBB rozšírení na živé fórum, pretože to je dôveryhodný zdroj, kde boli všetky rozšírenia overené tímom phpBB.[/warning]



2. Nahrať na vaše fórum
Pre nahratie rozšírenia, otvorte svojho obľúbeného FTP klienta (napríklad FileZilla, CuteFTP, SmartFTP, atď - dokonca aj niektoré internetové webové prehliadače majú túto schopnosť) a prihláste sa k svojmu účtu. Väčšinou vaše verejne prístupné súbory budú v zložke s názvom "public_html" alebo "www". Prejdite do zložky Vášho phpBB. V tomto príklade sa pozrieme na prenesenie "ext/foobar" rozšírenia. Tie budeme musieť preniesť do "ext/" adresára, akonáhle ste v zložke Vášho phpBB.

Pretiahnite zložku "ext/foobar" do zložky "ext" vo vašom FTP klientovi. Normálne tam budete mať malú ikonu zložky v FTP klientovi (to sa môže líšiť podľa ftp klienta), nasleduje názov adresára - to je miesto, kde by ste mali pretiahnuť súbory. Ak už existuje priečinok "acme" vo vnútri zložky "ext" , potom stačí skopírovať zložku "foobar" do "ext/acme/"



3. Povolenie
Po nahratí rozšírenia sa prihláste do ACP svojho fóra/ záložka Prispôsobenie -> Správa rozšírení. Mali by ste vidieť svoje nedávno nahraté rozšírenia uvedené v časti "Zakázané rozšírenia". Stačí kliknúť na "Povoliť" a inštalácia je dokončená!


Obrázok



Aktualizácia rozšírenia
Aktualizácia rozšírenia je jednoduchý proces, ktorý môže byť dokončený v niekoľkých jednoduchých krokoch s minimálnym dopadom na vaše fórum. Nasledujúce kroky predpokladajú, že ste si už stiahli a rozbalili novú verziu existujúceho rozšírenia na vašom fóre.



1. Zakážte rozšírenie
Zakázanie rozšírenia spôsobí účinné vypnutie a odstránenie rozšírenia z phpBB.
[warning]Ak je rozšírenie dôležité pre funkčnosť Vášho phpBB, bude najbezpečnejšie vypnúť fórum pred vykonaním procesu aktualizácie.[/warning]

2. Odstráňte súbory zo zložky rozšírenia
Použite FTP klienta a zmažte súbory zo súborového systému. Vo väčšine prípadov môžete jednoducho odstrániť celý adresár rozšírenia, tým odstránite všetky jeho súbory z Vášho súborového systému.

3. Nahrajte nové súbory rozšírenia
Použitie FTP klienta a nahrajte nové súbory rozšírenia (alebo celý adresár rozšírenia) do správneho umiestnenia.

4. Povoľte rozšírenie
Po nahratí rozšírenia sa prihláste do ACP svojho fóra/ záložka Prispôsobenie -> Správa rozšírení.. Mali by ste vidieť svoje nedávno nahraté rozšírenie uvedené v časti "Zakázané rozšírenia". Stačí kliknúť na "Povoliť" a aktualizácia je dokončená!



Odstránenie rozšírenia
Niekedy je potrebné odstrániť rozšírenie. phpBB vám umožňuje zakázať rozšírenie a natrvalo ho odstrániť z fóra.

1. Zakážte rozšírenie
Zakázanie rozšírenia ho vypne a odstráni ho z fóra. Avšak, všetky zmeny vykonané v databáze sú stále neporušené, takže ho môžete znovu povoliť bez straty svojich uložených nastavení a dát. Ak chcete zakázať rozšírenie, jednoducho kliknete na tlačidlo "Vypnúť" na záložke "prispôsobiť".

2. Zmažte dáta
Ak chcete odstrániť rozšírenie, kliknite na tlačidlo "odstrániť dáta" na záložke "prispôsobiť" po zakázaní rozšírena. Toto je deštruktívny krok, ktorý spôsobí odstránenie všetkých nastavení a dát používaných rozšírením z databázy. (Ak znovu povolíte rozšírenie bude to, ako keby bolo inštalované prvýkrát.) Akonáhle ste zmazali dáta, môžete bezpečne použiť FTP klienta a zmazať zložku rozšírenia v adresári "ext".



Prevzaté z originálu: Installation extensions
Oficiálna stránka návodu:Inštalácia extensions/rozšírení

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný