AdSense pre phpBB

Vychytávky pre webmasterov, scripty, návody.
Užívateľov profilový obrázok
ansysko
Administrátor
Príspevky: 456
Dátum registrácie: 8. Januára 2016, 22:44
Kontaktovať užívateľa:

AdSense pre phpBB

Príspevok od užívateľa ansysko » 3. Apríla 2016, 23:10

Návod na vloženie kódu AdSense do phpBB.

Pôvodný text som len preložil z češtiny do slovenčiny.Návod nájdete na : http://www.radirna.cz/navody/adsense-phpbb-forum.html


Ako vložiť reklamu Google Adsense na internetové fórum fungujúcim na phpBB.

Pokiaľ máte na webu diskusné fórum založené na phpBB, do ktorého chcete pridať reklamy AdSense, AdFox, Etarget alebo iné, pravdepodobne ste sa stretli s problémom, ako to elegantne a funkčne vyriešiť. V tomto článku prinášame jednoduchý návod, ako na to.

Čo editovať

Použitá metóda vychádza z priamej editácie súborov použitej grafickej šablóny. Všetky súbory s ktorými budeme pracovať nájdete v adresári Vášho fóra, kde máte uložené súbory Vášho phpBB. phpBB/styles/názov štýlu/template (takže napr. fórum/styles/prosilver/template).

Pozor na pravidlá

Tu je niekoľko súborov, ktoré by sa dali použiť. Prvým, ktorý by bolo asi najjednoduchšie použiť je overall_header.html (html súbor je to v phpBB3, pokiaľ používate phpBB2, má tento ale aj všetky ďalšie súbory o ktorých budeme hovoriť majú koncovku tpl). Jedná sa o hlavičku všetkých strán fóra, takže človek by si povedal, že nieje nič jednoduchšieho ako umiestniť tam reklamu a problém je vyriešený. Z funkčného hľadiska to tak naozaj je, ničmenej je to proti pravidlám AdSense, takže Váš účet by mohol byť (resp. určite bol) zablokovaný – problém je v tom, že táto hlavička sa zobrazuje tiež na stránkach s registráciou, údajoch o členoch, atď. medzi ktorými sú stránky, ktoré sú proti pravidlám. Pokiaľ však používate reklamný systém, kde nič takého v pravidlách nieje, môžete tento súbor použiť.

Čistá práca

Čistejší spôsoba tiež spôsob, ktorým žiadne pravidlá neporušíte(pokiaľ samozrejme nebudete prevádzkovať warez a pod.) je použiť tieto tri súbory: index_body.html, viewforum_body.html a viewtopic_body.html. V prvom menovanom sa nastavuje rozmiestnenie úvodnej stránky, v druhom samostatné subfóra a v poslednom ako vyzerá samotné vlákno fóra. Kam v týchto súboroch umiestninte reklamný kód záleží len na Vás.

Po dokončení editácie je potrebné vojsť do administrácie a prečistiť cache, aby sa zmeny prejavili.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný